Історія МЦДЮТ

Центр дитячої та юнацької творчості міста Кропивницького як організація з позашкільної освіти був створений у Кіровограді у січні місяці 1981 року. Тоді він мав назву Будинок піонерів. Першим місцем, де займались у гуртках юні кіровоградці, було приміщення середньої школи №4,  в той час педагогічний колектив складався з 6-ти осіб,  директором Будинку піонерів була Романенко Майя Миколаївна.

Пащенко Лариса Іванівна

З 1986 по 1988 рік заклад очолювала Пащенко Лариса Іванівна, з червня місяця 1988 р. по вересень 2018 р. директором працювала Фразіс Тетяна Феодосіївна.

Фразіс Тетяна Феодосіївна

В 1983 році закладу було передано будинок колишньої школи № 25, яка знаходилася на вулиці Г. Добровольського, 22.

За даною адресою в цьому приміщенні і зараз знаходиться міський заклад позашкільної освіти, який має офіційну назву: «Комунальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

З 2018 р. директором ЦДЮТ є Сілант’єва Євгенія Едуардівна.

Структура закладу складається з чотирьох відділів:

- дозвіллєво-розважальний;

- декоративно-ужиткового мистецтва;

- психолого-методичного забезпечення навчально-виховного процесу;

- господарсько-технічна служба.

Кожного року в закладі навчається більше 1000 учнів, які відвідують гуртки декоративно-прикладного, хореографічного, музичного профілів та суспільно-гуманітарний, соціально-реабілітаційного напрямів позашкільної освіти.

Як сучасний заклад позашкільної освіти ЦДЮТ активно розвиває нові напрями роботи. Щороку відкриваються нові гуртки, зокрема у 2018-2019 рр. було відкрито гуртки:  пісочна анімація, настільний теніс, гурток цифрової фотографії. Поступово зміцнюється матеріально-технічна база, постійно оновлюються кабінети, з’являється сучасне обладнання.